ENERGY BALLS CZYLI DOMOWE PRALINKI

KULINARNE INSPIRACJE | CZEKOLADA
ENERGY BALLS

Delikatnie wytrawne, wystarczająco słodkie, bardzo satysfakcjonujące. Te niewielkie pralinki skrywają w sobie zaskakująco dużo mocy, smaku i słodyczy. Ponadto są najszybszą, najprostszą i najzdrowszą słodką przekąską jaką możesz sobie zafundować bez najmniejszych wyrzutów sumienia! I bez jakichkolwiek obaw, że coś się nie uda! 

PRZEPIS
OPUBLIKOWANO : 24 LIPCA 2021
PRZECZYTASZ W MNIEJ NIŻ 5 MINUT!
rodzaj : CZEKOLADOWE
zachcianka na :  COŚ SŁODKIEGO
kategoria : PROSTE I SZYBKIE

Nie zaskoczę nikogo mówiąc, że lubię spędzać czas w kuchni – na blogu jest na to wiele słodkich dowodów. Jednak życie w ciągłym biegu weryfikuje chęć tworzenia wymuskanych pod każdym względem wypieków i sprawia, że najczęściej sięgam po coś ekspresowego, gotowego na już, bez potrzeby dodatkowych zakupów czy odpalania piekarnika. I taki właśnie jest ten przepis. 

Pralinki, bo tak lubię o nim mówić, częściej nazywa się fit-truflami, dietetycznymi przekąskami czy kulkami mocy. Jednak dla mnie ich największa moc wcale nie tkwi w tych wszystkich wartościach odżywczych czy energetycznych właściwościach, lecz w fakcie, że są one szybkie i banalnie proste w przygotowaniu, po prostu niezawodne. Jeśli miałabym wybrać słodycz, która nie ma prawa się nie udać, to mój wybór padłby właśnie na te pralinki.

Poznajcie ich dwie najlepsze odsłony!

PRALINKI ENERGY BALLS
DOMOWE PRALINKI
PRALINKI KULKI MOCY

– SKŁADNIKI –

CYNAMON & MIGDAŁ
DAKTYLE – 120g

MIGDAŁY – 80g

MASŁO ORZECHOWE – 1 łyżka

SÓL – szczypta

CYNAMON – 1 łyżeczka

 
KAKAO & ORZECHY PEKAN
DAKTYLE – 180g

ORZECHY PEKAN – 70g

ODŻYWKA BIAŁKOWA – 1 łyżka

SÓL – szczypta

KAKAO – 2 łyżeczki
 
czas przygotowania : 5 minut
przechowywanie : w lodówce | do 7 dni

1. Wszystkie składniki na poszczególne pralinki (w wersji z kakao lub cynamonem) umieść w misce i za pomocą blendera rozdrobnij na pastę. Zależy Ci na zwartej, lekko wilgotnej konsystencji, którą łatwo będzie formować. Niewielkie, widoczne kawałki składników są jak najbardziej okej! 

Jeśli trafiły Ci się zbite lub suche daktyle : namocz je wcześniej w gorącej wodzie przez 10 minut, delikatnie odsącz i zblenduj. 

2. Masę nabieraj łyżeczką i zwilżonymi rękami formuj z niej kulki wielkości orzecha włoskiego. Jeśli chcesz możesz obtoczyć kulki w dodatkowej łyżce cynamonu lub kakao.

3. Tak przygotowane pralinki możesz zjeść od razu lub przechowywać w lodówce, w szczelnym pojemniku i sięgać po nie gdy tylko najdzie Cię ochota!  

SZACH-MAT : Zważając, że składników jest niewiele i każdy jest mocno wyczuwalny – warto zadbać by wszystkie były naprawdę wysokiej jakości. Świeże miękkie daktyle, krem z orzeszków bez jakichkolwiek dodatków, cynamon cejloński czy prawdziwe kakao to klucz do wybornych pralinek!

KULKI MOCY
ENERGY BALLS
ENERGY BALLS

HOMEMADE PRALINES

Homemade, extremely creamy pralines with few simple ingredients. Easy to make, super quick, healthy, delicious treat!  
Prep Time 5 mins
Total Time 5 mins
Course Dessert
Cuisine American
Servings 4 people

Ingredients
  

Cinnamon & Almonds

 • 120 g Dates
 • 80 g Blanched Almonds
 • 1 tbsp Peanut Butter
 • a pinch Salt
 • 1 tbsp Cinnamon

Cacao & Pecan Nuts

 • 180 g Dates
 • 70 g Pecan Nuts
 • 30 g Whey Protein
 • 2 tbsp Cacao
 • a pinch Salt

Instructions
 

 • 1. Place all of the ingredients in a bowl and blend it together until until a sticky paste forms. It should resemble a somewhat moist, sticky dough that holds together when lightly squeezed. Some small visible chunks of ingredients are totally ok!
  If your dates are too dry, you can soak them in hot water for 10 minutes before blending to soften. 
 • 2. Scoop rounded tablespoons of dough into your hand and roll into a bite-sized balls. Now you can roll the balls into a plate of cocoa powder to coat or leave as is!
 • 3. Store in an airtight container in the fridge for up to 7 days!

Notes

PRO TIP : Because these energy balls are so simple, it’s important to use high quality ingredients. Each ingredient really retains it’s flavor and with no added sugar or flavorings there’s nothing to mask a low quality peanut butter or dates.  
Keyword dates, energy balls, healthy treat, pralines

Sprawdź Pinterest

Prosecco Bundt Cake

Sprawdź inne przepisy

ZObacz wszystkie